NBIAA-ASINB 2019 Senior Soccer Championship Preview
October 30, 2019 by admin
Filed under Provincial and Territorial News
Soccer Senior Championships
Date: November 2- 3, 2019
Host: NBIAA
Sites: Fredericton & Oromocto Turf Fields
Division I Senior Boys
Semi-Final 1: Scotiabank North, 5:00 pm
Rothesay High Harrison Trimble High
(Southwest #1) vs. (Northeast #2)
Semi-Final 2: Scotiabank South, 6:45 pm
École sec.Népisiguit Fredericton High
(Northeast #1) vs. (Southwest #2)
Final: BMO Centre, 3:00 pm
vs.
(winner SF 1) (winner SF 2)
Division I Senior Girls
Semi-Final 1: Oromocto, 5:00 pm
École Sainte-Anne École L’Odyssée
(Southwest #1) vs. (Northeast #2)
Semi-Final 2: Scotiabank South, 5:00 pm:
Mathieu-Martin Fredericton High
(Northeast #1) vs. (Southwest #2)
FinalScotiabank North
1:00 pm vs. (winner SF 1) (winner SF 2)
Division II Senior Boys
Semi-Final 1: Scotiabank South, 3:15 pm
St. Stephen High Louis-J.-Robichaud
(Southwest #1) vs. (Northeast #2)
Semi-Final 2: Oromocto, 3:15 pm
Clément-Cormier Woodstock High
(Northeast #1) vs. (Southwest #2)
Final: Scotiabank North, 3:00 pm
vs.
(winner SF 1) (winner SF 2)
Division II Senior Girls
Semi-Final 1: Oromocto, 1:30 pm
Woodstock High Louis-J.-Robichaud
(Southwest #1) vs. (Northeast #2)
Semi-Final 2: Scotiabank North, 3:15 pm
James M. Hill Rothesay High
(Northeast #1) vs. (Southwest #2)
Final: Scotiabank North, 11:00 am
vs.
(winner SF 1) (winner SF 2)
Division III Senior Boys
Semi-Final 1: Scotiabank North, 1:30 pm
Samuel-de-Champlain JMA Armstrong
(Southwest #1) vs. (Northeast #2)
Semi-Final 2: Scotiabank South, 1:30 pm
Mgr-M.-F.-Richard Nackawic High
(Northeast #1) vs. (Southwest #2)
Final: BMO Centre, 1:00 pm
vs.
(winner SF 1) (winner SF 2)
Division III Senior Girls
Semi-Final 1: Scotiabank South, 10:00 am
Mgr-M.-F.-Richard Southern Victoria
(Northeast #1) vs. (Southwest #2)
Semi-Final 2: Scotiabank South, 11:45 am
Hartland Community Roland-Pépin
(Southwest #1) vs. (Northeast #2)
Final: BMO Centre, 11:00 am
vs.
(winner SF 1) (winner SF 2)
Division IV Senior Boys
Semi-Final 1: Scotiabank North, 11:45 am
Sir James Dunn Blackville School
(Southwest #1) vs. (Northeast #2)
Semi-Final 2: Oromocto, 11:45 am
Stanley Consolidated Harvey High
(Northeast #1) vs. (Southwest #2)
Final: Oromocto, 1:00 pm
vs.
(winner SF 1) (winner SF 2)
Division IV Senior Girls
Semi-Final 1: Oromocto, 10:00 am
Harvey High Belleisle Regional High
(Southwest #1) vs. (Northeast #2)
Semi-Final 2: Scotiabank North, 10:00 am
Étoile de l’Acadie Sir James Dunn
(Northeast #1) vs. (Southwest #2)
Final: Oromocto, 11:00 am
vs.
(winner SF 1) (winner SF 2)